ДОСЛІДЖЕННЯ КРЕМНІЄВОГО СТАБІЛІТРОНА

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
Не вказано
Факультет:
Не вказано
Кафедра:
Не вказано

Інформація про роботу

Рік:
2011
Тип роботи:
Звіт про виконання лабораторної роботи
Предмет:
Інші

Частина тексту файла

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА» / Звіт про виконання лабораторної роботи №6 ДОСЛІДЖЕННЯ КРЕМНІЄВОГО СТАБІЛІТРОНА Львів – 2011 Мета роботи – дослідити вольт-амперну характеристику та визначити параметри кремнієвого стабілітрона. Основні параметри кремнієвих стабілітронів: Номінальна напруга стабілізації при певному значенні струму стабілізації , знаходиться в межах  Струм стабілізації: номінальний ( , переважно складає (0,01(1) А; мінімальний ( , знаходиться в межах (0,25(50) мА; максимальний ( , переважно складає (0,02(1,5) А. Динамічний (диференціальний) опір, який характеризує ступінь стабільності напруги стабілізації при зміні струму стабілізації. У залежності від потужності стабілітрона складає rд ( (0,6 ( 3000) Ом  Температурний коефіцієнт напруги (ТКН) ( це відносна зміна напруги стабілізації до абсолютного приросту температури, знаходиться в межах   Максимально допустима потужність, яка розсіюється на стабілітроні, переважно складає (0,3 ( 5) Вт. Часова нестабільність напруги стабілізації, в залежності від типу стабілітрона і часового інтервалу, знаходиться в межах ( (5 ( 0,001) % . Розкид напруги стабілізації, знаходиться в межах ( (5 ( 20) %. Кремнієві стабілітрони переважно застосовуються для стабілізації постійної напруги в якості еталонного (опорного) джерела напруги, а також для формування імпульсних сигналів різної форми і обмеження значення їх амплітуди. СХЕМА ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ, НЕОБХІДНІ ПРИЛАДИ ТА ДЕТАЛІ Схема для дослідження кремнієвого стабілітрона зображена на рис.1. Елементи схеми і вимірювальні прилади підбирають залежно від типу досліджуваного приладу. Рис.1. Схема для дослідження кремнієвого стабілітрона Основні параметри типових кремнієвих стабілітронів наведені в табл.1. Як джерело напруги E використовується блок живлення, який вмонтований у макет. Обмежуючий резистор R0 звичайно має опір порядку декількох сотень Ом (уточнюється в процесі випробування схеми). Вольтметри V1, V2 та міліамперметр mA – магнітоелектричної системи. Межі вимірювання цих приладів залежать від типу досліджуваного стабілітрона і уточнюються в процесі випробування схеми. При вмиканні вимірювальних приладів у схему необхідно дотримуватися відповідної полярності в залежності від положення перемикача S. В якості потенціометра R можна використовувати реостат або змінний резистор з опором порядку одиниць кілоом. Таблиці спостережень КС-156А 1mA Iпр 0,24 6,62 6,64 6,65 6,66 6,67  Uпр 0 10 20 30 40 50  10mA Iзв 4,92 6,32 6,44 6,48 6,50 6,51  Iзв 0 10 20 30 40 50   КС-133А 1mA
Антиботан аватар за замовчуванням

28.01.2013 17:01

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Новини